Sprzedaż detaliczna w październiku 2023 Nowe dane GUS pokazują przełamanie

  • Home
  • Forex Trading
  • Sprzedaż detaliczna w październiku 2023 Nowe dane GUS pokazują przełamanie

Opisują też, jakie wnioski można wysnuć z danych. Po drugie porównujemy się do wysokiej bazy sprzed roku. Ponadto z danych KGP wynika, że w I kwartale wciąż najwięcej wykroczeń tego typu przypadało na sklepy duże – 57,7 tys.

Kiedyś byli królami drożyzny. Dziś ceny tych produktów spadają

Mając na uwadze powyższe uregulowania prawne, stwierdzić należy, że dział spadku (bez względu na to, czy wiąże się ze spłatą, czy też dokonywany jest nieodpłatnie) nie podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Dwucyfrowe podwyżki cen w skali roku już za nami. Przekłada się to też na statystyki sprzedaży detalicznej.

Polacy zaciskają pasa. Sprzedaż detaliczna głęboko pod kreską, ale spodziewano się, że będzie jeszcze gorzej

Nabycie tym tytułem nie jest wymienione w określającym przedmiot opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn. Dane roczne w cenach stałych okazały wyższe od oczekiwań rynkowych i zbliżone do prognozowanych przez KIG. Statystyki za maj pokazały dość głęboki regres w sprzedaży detalicznej. Przyczyniły się do tego nie tylko przesunięcia wydatków czynione przez konsumentów, ale też efekty wysokiej bazy z ubiegłego roku. “Spadki realnej sprzedaży detalicznej nie pogłębiły się, dynamika budowlanki znów wychyliła się ponad lustro wody” – stwierdzili ekonomiści mBanku.

  1. Rok do roku, a wskaźnik cen produkcji sprzedanej (inflacja producencka) wyniosła 3,1 proc.
  2. Sprzedaż liczona w cenach stałych była o 7,3% niższa niżw kwietniu 2022 roku – poinformował Główny Urząd Statystyczny.
  3. Kwiecień przyniósł głęboki realny spadek sprzedażydetalicznej w Polsce.
  4. Mimo ogólnokrajowych statystyk wskazujących na zmniejszenie liczby zgłaszanych przypadków.
  5. W ujęciu miesięcznym odnotowano wzrost sprzedaży o 14,2 proc.

Połowa japońskich miast zniknie w sto lat. W Polsce będzie podobnie

Sprzedaż detaliczna w cenach bieżących wzrosła w ubiegłym miesiącu o 3,4 procent rok do roku. Konsensus przygotowany przez PAP Biznes wskazywał na Koszt prowizji do handlu na giełdzie w cenach stałych rdr o 4,9 proc. Ze względu na wciąż wysoką inflację sprzedaż detalicznaliczona w cenach bieżących (czyli nominalnie) w lutym 2023 roku była o 10,8%wyższa niż przed rokiem – podał GUS. To także spore zaskoczenie, ponieważekonomiści spodziewali się wzrostu nominalnej sprzedaży o 15%, czyli podobniejak miesiąc wcześniej (15,1% rdr). Główny Urząd Statystyczny zaprezentował informacje o handlu detalicznym w styczniu br.

Przekazanie przedsiębiorstwa w darowiźnie a podatek od…

Wpływ na statystyki sprzedaży detalicznej od roku ma też napływuchodźców wojennych i emigrantów z Ukrainy. Od końcówki lutego pojawił siępopyt realizowany przez (lub na rzecz) uchodźców z Ukrainy. Po 24 lutego doPolski przyjechało ok. 2 milionów Ukraińców. Część z nich później opuściła naszkraj, ale nadal oznacza to prawdopodobnieok.

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w marcu 2024 r. Notowano wzrost sprzedaży detalicznej o 14,2 proc. (wobec spadku o 3,5 proc. w analogicznym okresie 2023 r.) – informuje GUS. Sprzedaż detaliczna[1] w cenach stałych w lutym 2023 r. Była niższa niż przed rokiem o 5,0% (wobec wzrostu o 8,1% w lutym 2022 r.). Notowano USD/JPY: Czekamy na rozwój ruchu wycofywania o 3,6%.W okresie styczeń-luty[2] 2023 r.

Zdarzeń przypadło na handel wielkopowierzchniowy, a 12,8 tys. Wybór sposobu podziału majątku spadkowego następuje po ustaleniu składu i wartości przedmiotów wchodzących w skład majątku spadkowego. Jako zasadę należy przyjąć, że ustalony w inwentarzu skład stanu czynnego spadku jest podstawą dokonywanego działu.

W ujęciu realnym (czyli po uwzględnieniu wpływu rosnącychcen) spadek sprzedaży odnotowano wewszystkich kategoriach. Cały czas wyraźnie niższe niż przed rokiem sązakupy paliw i takie zjawisko utrzymuje się już od zeszłorocznej jesieni. Zkolei przeszło 5-procentowa redukcja zakupów żywności i napojów tonajprawdopodobniej efekt odpływu uchodźców z Ukrainy. Był to czwarty z rzędu spadek realnej sprzedaży detalicznejw Polsce. Już daneza styczeń pokazały zniżkę także o 7,3% rdr, co wtedy było rezultatemwyraźnie słabszym od oczekiwań ekonomistów.

Sprzedaż zmalała r/r o 1,9% (w 2022 r. wzrost o 9,0%). Wraz ze statystykami dotyczącymi sprzedaży detalicznej, GUS zaprezentował również dane o sprzedaży przez internet w styczniu 2024. Sprzedaż w cenach bieżących spadła ogółem o 24,9% (w grudniu ub.r. notowano spadek o 11,0% m/m). Najwyższe spadki zanotowano w przypadku prasy, książek, pozostałej sprzedaży w wyspecjalizowanych sklepach (o 34,1%); żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (o 33,7%).

W takim przypadku będzie istniała możliwość dokonania podziału reszty spadku w przyszłości, ale jego dokonanie nie będzie obowiązkowe (podobnie zresztą jak nie jest obowiązkowe dokonanie działu spadku w ogóle). Często zdarza się jednak, że spadkobierca zbywa przypadający mu udział w spadku lub w jego części (o możliwości zbycia spadku lub udziału w spadku stanowi art. 1051 Kodeksu cywilnego.). W takim wypadku stroną umowy musi zostać również nabywca udziału spadkowego.

Leave A Comment

Categories

At vero eos et accusamus et iusto odio digni goikussimos ducimus qui to bonfo blanditiis praese. Ntium voluum deleniti atque.

Melbourne, Australia
(Sat - Thursday)
(10am - 05 pm)